RSS nové filmy ke stažení

Film Obecná škola ke stažení

Nové online hry zdarma vsetu.eu
Film Obecná škola ke stažení - Film Obecná škola download
89%


Obecná škola

Komedie / Drama

Československo, 1991, 97 min


Režie: Jan Svěrák

Herci: Jan Tříska, Zdeněk Svěrák, Libuše Šafránková, Václav Jakoubek, Radoslav Budáč, Marek Endal, Rudolf Hrušínský, Irena Pavlásková, Ondřej Vetchý, Daniela Kolářová, Eva Holubová, Rudolf Hrušínský ml., Petr Čepek, Bolek Polívka, Zdeněk Mucha, Oldřich Vlach, Petr Brukner, Karla Chadimová, Bořivoj Penc, Jiří Menzel, Karel Kachyňa, Václav Chalupa, Stanislav Hájek, Miroslava Pleštilová, Alice Šnirychová-Dvořáková, Michal Škrabal, Viktor Nejedlý ml., Martin Janda, Tat’ána Puttová, Ladislav Chroust, Rudolf Hammer, Tomáš Procházka, Pavel Kučera, Karel Kmoch, Iva Škudrnová, Miroslava Škudrnová

Popis filmu : Obecná škola (1991)

Je krátce po válce a do chlapecké třídy jedné ze škol na předměstí Prahy chodí také desetiletý Eda Souček se svým kamarádem Tondou. Stejně jako ostatní spolužáci, také Eda s Tondou zcela ignorují pokusy rezignované učitelky Maxové o výuku a spíš než o učivo se zajímají o barvu jejích kalhotek. Není divu, že se učitelka jednoho dne zblázní a na její místo nastoupí nový učitel. Jmenuje se Igor Hnízdo a vymyká se všem učitelům, které kluci do té doby poznali. Chodí ve vojenské uniformě, na opasku má opravdovou pistoli a okamžitě zavede ve třídě tuhý režim, jehož součástí jsou také velmi svižná rákoska a poutavá vyprávění o válečných zážitcích, kterými učitel prokládá probíranou učební látku. Přestože jsou jeho metody nečekaně účinné, začnou se velmi brzy na učitelem stahovat mraky. Nejenže někteří tak úplně nevěří jeho hrdinským historkám, ale navíc se začne projevovat jeho slabost pro něžné pohlaví. Zhrzená tramvajákova manželka, kterou Hnízdo opustí kvůli koketním studentkám, dvojčatům Fabiánovým, totiž napíše udání a učiteli hrozí trest za mravní delikt. Přestože se Eda stejně jako ostatní postaví za svého oblíbeného učitele, začíná si uvědomovat, že tím pravým hrdinou pro něj ve skutečnosti není okázale hrdinský učitel, ale jeho puntičkářský tatínek Fanouš Souček, se svým nenápadným, všedním přesto však skutečným hrdinstvím.(oficiální text distributora)

Je krátko po vojne a jednu zo škôl na predmestí Prahy navštevuje aj desaťročný  Eda Souček so svojim kamarátom Tondom. Chlapci ignorujú pokusy rezignovanej učiteľky Maxovej (Daniela Kolářová) o výuku a viac než o učivo sa zaujímajú o farbu jej nohavičiek.  Ani niet  divu, že sa jedného dňa učiteľka zblázni a na jej miesto nastúpi nový učiteľ. Volá sa Igor Hnízdo (Jan Tříska) a vymyká sa všetkým učiteľom, ktorých chlapci doposiaľ poznali. Chodí vo vojenskej uniforme, na opasku má naozajstnú pištoľ a v triede okamžite zavedie tvrdý režim. Jeho súčasťou je aj veľmi svižný bičík a pútavé rozprávania o vojnových zážitkoch, ktorými učiteľ pretkáva preberanú učebnú látku. Napriek tomu, že jeho metódy sú prekvapivo účinné, nad prísnym učiteľom sa začnú čoskoro zaťahovať mraky. Okrem toho, že niektorí poslucháči celkom neveria jeho hrdinským historkám, začne sa u neho prejavovať i  slabosť pre nežné pohlavie. Nešťastná milenka, ktorú Hnízdo opustil kvôli koketným dvojčatám Fabiánovým, napíše na neho udanie a učiteľovi hrozí trest za mravný delikt. Napriek tomu sa všetci žiaci postavia za svojho obľúbenca. Edo  si začína  uvedomovať, že tým pravým vzorom pre neho nie je obdivovaný učiteľ, ale jeho puntičkársky otecko Fanouš Souček (Zdeněk Svěrák) so svojím nenápadným, ale napriek tomu skutočným hrdinstvom...(TV Markíza)

Veselá, zvuková, barevná, česká a hezká komedie režiséra Jana Svěráka.
Laskavá komedie Obecná škola je celovečerním debutem režiséra Jana Svěráka, který na sebe upozornil už absolventským filmem z FAMU, stylizovaným dokumentem Ropáci, za kterého získal studentského Oscara. Scénář k Obecné škole napsal režisérův otec Zdeněk Svěrák jako autobiografickou vzpomínku na dětství, prodchnutou úsměvností, moudrostí a pochopením pro lidské slabosti. Vytvořil také jednu z hlavních rolí, postavu podle svého vlastního tatínka. Děj se odehrává v jedné chlapecké školní třídě na pražském předměstí v prvním roce osvobozené vlasti. Tato třída přivede učitelku Maxovou k nervovému zhroucení a místo ní nastoupí přísný a záhadný učitel Igor Hnízdo, údajný hrdina vojenských akcí. Je to ovšem dost možná jen hochštapler, jehož účast v bitvách druhé světové války je sporná. Nesporné je však jeho vítězství v boji s pátou třídou. Chlapci ho obdivují a věří v jeho nevinu i při choulostivém obvinění.
Klíčová postava příběhu, učitel Igor Hnízdo, byla slavným comebackem Jana Třísky po třináctiletém exilu. V dalších rolích se setkáte s Libuší Šafránkovou, Rudolfem Hrušínským, Ondřejem Vetchým, Danielou Kolářovou a Evou Holubovou. Ve filmu uvidíme i několik českých režisérů – Irenu Pavláskovou, Jiřího Menzela a Karla Kachyňu. K vyznění filmu přispěla i znamenitá kamera F. A. Brabce. V roce 1992 byl snímek nominován na cenu Americké filmové akademie, známého Oscara.(Česká televize)

|
Stáhnout online film Obecná škola
Film Obecná škola ke shlédnutí

Obecná škola trailer - Trailer Obecná škola


Video © Lucernafilm - Alfa

Pokud nemůžete film přehrát stáhněte si tento plugin!!!
Film Obecná škola ke stažení
Filmy nejsou uloženy na našem webu. Stahování filmů zajišťuje Uloz.to

Sleduj tento skvělý film Obecná škola na filmovém portálu Vsetu.eu - Film Obecná škola, nebo také na stránce zde - Film Obecná škola. Sleduj a stahuj skvělé online filmy na zábavném portálu Vsetu.eu

Podobné filmy jako online film Obecná škola

Filmy nejsou uloženy na našem webu. Stahování filmů zajišťuje Hellspy.cz

Sledujte a stahujte online filmy na Xkuk.cz. Nyní také Xkuk.cz spolupracuje a pomáhá rozvíjet Online zábavný portál Coolgam s Online zábavný portál Vsetu.eu. Můžete na něm hrát zábavné online hry, sledovat a stahovat filmy online. Také zde najdete tisíce hudebních vidoklipů z celého světa a tisíce wallpapers, tapety na plochu Vašeho počítače nebo notebooku. Pobavíte Vás i zábavné vtipy mnoha kategorií. Proto neváhejte a navštivte Online zábavný portál Vsetu.eu a hrejte online hry, přehrávejte hudební videoklipy, sledujte filmy online, stahujte tapety na plochu, nebo zasmějte se zábavným vtipům. A vše naprosto zdarma! Pokud se chceš bavit tak si zahrej online hry Coolgam.

Copyright © 2009 - 2023 www.xkuk.cz - All Rights Reserved | Designed by www.xkuk.cz | | | optimalizace PageRank.cz | CZIN.eu | Xkuk.cz - Stahujte online filmy! |